Jdi na obsah Jdi na menu

Naši žáci v souborech

Na této stránce představíme soubory z Dolních Bojanovic, ve kterých jsou začleněni současní, nebo bývalí žáci naší ZUŠ.

 

Dechová hudba Bojané

bojane.jpg

 

Podlužácká dechová hudba Bojané z Dolních Bojanovic se za svých 55 let činnosti neodmyslitelně zapsala do srdcí mnoha příznivců a posluchačů tohoto žánru. Bojané mají svůj ryzí nezaměnitelný zvuk, vycházející z regionu bohatého na lidovou píseň. Čerpají také od mnoha autorů, i z vlastní dílny, přičemž opěvují rodný kraj. Důkazem toho všeho je nespočet vystoupení, spolupráce s Českým rozhlasem, Českou televizí a dalšími médii.

www.bojane.cz

 

Cimbálová muzika Grajcar

grajcar.jpg


Cimbálová muzika Grajcar vznikla v roce 2000 a za svou existenci již odehrála stovky vystoupení nejrůznějšího charakteru. Muzika hraje nejen lidové písně moravských i slovenských regionů, ale také hity populární hudby. V roce 2004 muzika navázala spolupráci s populárním zpěvákem Petrem Bende, se kterým každoročně koncertuje nejen na vánočním turné, ale i na mnoha jiných vystoupeních po celý rok. Aktualizovaný seznam vystoupení CM Grajcar naleznete na webových stránkách.

Muzika hraje v obsazení: prim – Martin Zlomek, terc – Roman Hořák, klarinet – Marian Dvořák, kontra – Radek Pekařík, cimbál – Petr Zlomek, kontrabas – Ondřej Kaňa.

www.grajcar.cz

 

Dechová hudba Liduška

liduska.jpg

 

Dechová hudba Liduška pochází z Dolních Bojanovic a vznikla v roce 1999. Za ta léta má mnoho zkušeností s koncerty, ale především hodovými a plesovými zábavami.

Liduška je oblíbená dechová hudba v oblasti Podluží a Brněnska.  Zahraničním cestováním na delší vzdálenosti nepohrdne, ale má ho již za sebou (Francie, Belgie, Rakousko). Lidušku tvoří parta mladých kamarádů sršících humorem a velkou energií, milujících moravský humor, který se odráží v jejich repertoáru, a tak není divu, že jejich srdce patří právě regionu Podluží, odkud pocházejí, Brněnsku, kde si dlouholetým vyhráváním získali své publikum, Kyjovsku, Hanáckému Slovácku, jižním Čechám i nedalekému Slovensku.

Liduška má na svém kontě CD To vínečko milované a Liduška sama.

Kapelník je Miroslav Herka. Zpívají Anežka Herková,  Eva Herková a Vojtěch Salajka.

Kontakt: Miroslav Herka – kapelník, Na Hrázce 1036, 696 17 Dolní Bojanovice, mobil: 777 998 298, e-mail: dhliduska@email.cz

www.dhliduska.cz

 

Modrá pečeť

modra-pecet.jpg

 

Kapelu Modrá pečeť  v dnešní době tvoří  tři členové : Karel Horák - banjo, zpěv, Jirka Lekavý - baskytara, zpěv, Standa Dvořák - kytara. Repertoár zahrnuje hlavně písně z oblasti country hudby, ale také bluegrassu. Můžete ji slyšet při různých příležitostech,  jako jsou countrybály, posezení při grilování nebo táboráku, narozeniny, svatby a další různé akce. Kapela se těší na setkání s Vámi při některém z jejich vystoupení.

www.modrapecet.wz.cz

 

Cimbálová muzika Morava

morava2.jpg

 

Cimbálová muzika Morava je vedena jako čejkovická, a to i přesto, že polovinu jejích členů tvoří bojanovičtí muzikanti. Proto se k této cimbálové muzice Obec Dolní Bojanovice hrdě hlásí.

Cimbálová muzika hraje moravské, české, slovenské i zahraniční lidové písně, několikrát navštívila i Spojené státy americké.

www.moravacimbalka.cz

 

Nobims

nobims.jpg

 

Více informací zde: www.nobims.eu

 

Propolis

Skupina hrající "slovácký rock".


Více info zde: propolis.webgarden.cz

 

Schola

schola.jpg

 

Po několikaleté odmlce vznikla v létě, roku 2000 opět Schóla. Bylo to na požadavek zahrát při svatební mši. Tehdejší složení bylo velmi strohé: kytara, basa a pár zpěvaček. Vzápětí se hlásili další farníci o tento druh hudby při svatbách a tak se pomalu začal tříbit repertoár a postupně přicházeli i další muzikanti a zpěváci. Ze svatebních mší jsme se přenesli i na některé mše nedělní. Také jsme začali doprovázet při adoracích na první pátek. Občas zajíždíme hrát  na pozvání  do jiných farností. Písničky vybíráme z různých zpěvníků a zdrojů, kterých je dnes hodně. Aranžmá si většinou děláme vlastní, ale některé velmi zdařilé přebíráme. Hodně inspirací jsme načerpali v Medjugorii a na mezinárodních festivalech mládeže.  V nástrojovém obsazení dnes máme: kytara akustická i elektrická, baskytara, klávesy, housle, mandolína, příčná i zobcová flétna, hoboj (dočasně v Anglii), klarinet, saxofony různého ladění, trubka, pozoun, bicí a různé rytmické nástroje. Celkový počet členů i se zpěváky se pohybuje kolem třiceti.

 

Cimbálová muzika Stupava

stupava.jpg

 

Datum vzniku cimbálové muziky Stupava připadá na 1. září 2012, kdy cimbálová muzika odehrála svůj první "kšeft". Měla jen 5 členné obsazení. Název Stupava si dala podle lesa, který patří k Dolním Bojanovicím. Do úplného obsazení chyběl poslední nejmladší člen Filip Pospíšil až do září roku 2013. Nyní cimbálová muzika funguje v obsazení Pavel Zigáček, Simon Rebenda, Jan Netopilík, Filip Pospíšil, Michael Dvořák a Jan Herka.

www.cmstupava.wz.cz

 

Svatováclavský sbor a orchestr

svatovaclavsky-sbor-a-orchestr.jpg

 

     Svatováclavský sbor a orchestr je neprofesionální, amaterské hudební těleso,  které působí při chrámu sv. Václava v Dolních Bojanovicích. Historie souboru je velmi stará. Nejstarší záznam o jeho existenci pochází z roku 1824 a od té doby víceméně nepřetržitě, s kolísajícím obsazením i počtem členů, se na kůru tohoto chrámu zpívá. O velký rozvoj sboru a orchestru po II. světové válce se zasloužil učitel hudby Pavel Janeček, který soubor rozšířil až na 60 členů. Vysoká úroveň sboru a orchestru je udržována i v současnosti pod uměleckým vedením BcA  Lucie Škrhákové.

svatovaclavskysbor.webnode.cz

 

Dechová hudba Šohajka

sohajka.jpg

 

Podlužácká dechová hudba Šohajka z Dolních Bojanovic vznikla v roce 1982. Zakladatelem byl Vojtěch Ducháček, který je kapelníkem, uměleckým vedoucím a zpěvákem dodnes.  Šohajka  sestává z 12 hudebníků a vystupuje v krásných podlužáckých krojích. Nedílnou součástí kapely jsou zpěváci Jožina Ducháčková, Dita Bílíková, Renata Jedličková a Vojta Ducháček.

Ve svém repertoáru má Šohajka vedle písní místních a krajových autorů i skladby dechové klasiky. Nechybí ani díla soudobých autorů, či úpravy populárních tanečních skladeb.

V roce 1987 kapela zvítězila v soutěži Zlatá křídlovka, je častým hostem festivalů (např. Kmochův Kolín, Ratíškovice, Hluk, Tvrdonice, Strážnice, Hraj kapelo, hraj v Praze a dalších). Spolupracuje s Českou televizí, TV Šlágr a mnoha rozhlasovými stanicemi. Kapela je držitelem platinové desky vydavatelství Edit za titul „Slyšíš, jak zvoní“ a v žánrové oblasti lidová a dechová hudba byla nominována na cenu České Gramy. Šohajka natočila doposud 13 CD a 5 DVD.

Kontakt:  Vojtěch Ducháček, Řadovky 810, 696 17 Dolní Bojanovice, tel. 732 216 429, e-mail: sohajka@sohajka.cz

www.sohajka.cz

 

Šroti

sroti.jpg

 

Rocková skupina Šroti z Dolních Bojanovic vznikla v roce 2006. Od počátku hraje výhradně vlastní tvorbu včetně českých textů. Na svém kontě má přes 90 vystoupení u nás i v zahraničí, získala ocenění Objev roku na festivalu Slunce ve Strážnici v roce 2008, v roce 2012 se držela 28 týdnů v hitparádě Rádia Čas s písničkou Kristýno a v celostátní soutěži hudebních skupin „Elektrika je cool“ získala druhé místo. V prvním ročníku soutěže „Hvězda internetu“ skončila na 49. místě. Má za sebou několik rozhlasových a televizních rozhovorů a také rozhovory pro denní tisk. Skupina má natočena dvě autorská CD. V roce 2012 natočila videoklip k písničce „Cool“, který je možno shlédnout na serveru Youtube.

www.sroti.cz

 

Větší polovina

vetsi-polovina.jpg

 

Historie skupiny se začíná psát na podzim roku 2006. U jejího založení stáli Martin Čížek, Petr a Michael Purmenští a v tomto složení funguje dodnes pod názvem Větší Polovina.

Od doby vzniku nahrála skupina mnoho jak vlastních, tak kompilačních skladeb ve stylu hiphop-rap. Největší posun zaznamenala v roce 2008, kdy nahrála několik skladeb s hodonínským producentem a raperem, který si říká M.O.D.O.

Skupina odehrála několik koncertů v hudebních klubech Music Club a Beseda v Hodoníně. Úspěch na domácí scéně zaznamenala poprvé na podzim 2009. Koncert se konal na bojanovské Myslivně. Od té doby si kapela získává stále další příznivce různých věkových kategorií.

Kapela natočila svoje první autorské EP pod taktovkou producenta El Murda z Veselí a v poslední době natočila tři klipy k nově vydaným skladbám.

 

 

Vox Vini

vox-vini.jpg

 

O založení mužského sboru v Dolních Bojanovicích jsme uvažovali již delší dobu. Podnětem k jeho vzniku byl požadavek zazpívat „Hubertskou mši “ ve Křtinách,

v listopadu 2011.
O spolupráci a plnění funkce sbormistra jsme požádali Mgr. Světlanu Přibilovou. Sbor vystupuje pod názvem VOX VINI, což v překladu znamená „hlas vína“ - všichni členové sboru se vinaření věnují. Práce na vinici a kolem vína byla vždy doprovázena písněmi o víně, vinohradu atd. Rádi je zpíváme a tvoří podstatnou část našeho repertoáru, včetně písní bojanovských autorů.

Naším záměrem je zpívat skladby různých žánrů – písně lidové, zejména z Podluží, upravené lidové písně, skladby autorů vážné hudby a duchovní skladby.

www.voxvini.wz.cz

 

Cimbálová muzika Zádruha

zadruha.jpg

 

Cimbálová muzika Zádruha byla založena v roce 1993.

Temperamentní a kultivovaný přednes Cimbálové muziky Zádruha je příjmán s nevšedním zájmem u nás i po celé Evropě, či zámoří.

www.cimbalka.cz

 

Želví nervy

zelvi-nervy.jpg

 

    Skupina Želví nervy hrající folkrock s občasnými prvky folklóru vznikla v roce 1994 na festivalu Zahrada ve Strážnici. O dva roky později na tomtéž místě kapela již slavila úspěchy a začala postupně vystupovat na spoustě regionálních přehlídek, ze kterých mimo jiné stojí za vyjmutí účast na Mohelnickém dostavníku, soutěžní přehlídce Moravský vrabec a několika ročnících Radimovské šopy. V létě 2010 oslavila trošku se zpožděním patnácté výročí svého založení vydáním profilového alba.

www.zelvinervy.webnode.cz

 

Ženský sbor

zensky-sbor2.jpg

 

Ženský sbor byl založen v květnu v roce 2000 a zpívá nejen podlužácké, ale i horňácké a dolňácké písničky. Vystupují na různých kulturních akcích nejen doma, ale i v širokém okolí.
Zakládající členky: Anna Řezáčová, Anna Komosná, Jiřina Řezáčová, Irena Janů, Anna Dvořáková, Anežka Turková, Jožina Vavrysová, Růžena Líčeníková, Vojtěška Školová, později se staly členkami: Růžena Kašíková, Štěpánka Pavková, Vladislava Lekavá a Helena Klubusová.